Псоріаз чи лупа? У чому різниця? Якщо шкіра голови свербить і з неї обсипаються білі лусочки, це може бути всього лише лупа або більш серйозний стан, такий як псоріаз - захворювання, що викликає появу червоних ділянок шкіри, що лущиться.
Що таке лупа?
Лупа - це досить поширений проблемний стан шкіри. Вона є жирними лусочками відмерлої шкіри, які застрягають у волоссі і осідають на одязі. Цей стан може супроводжувати і свербіж шкіри. Причин появи лупи кілька. Себорейний дерматит. При себорейному дерматиті на жирній подразненій шкірі голови з'являються лусочки, які злущуються з неї. Себорейний дерматит також може виникати на бровах, в паху та на грудях. Контактний дерматит. Деякі продукти по догляду за волоссям і побутова хімія можуть викликати подразнення шкіри, викликаючи її почервоніння, печіння і осипання великої кількості шкірних лусочок. і недостатньо ретельне миття голови. Сухість шкіри призводить до обсипання великої кількості дрібних лусочок. Такий стан може виникати на будь-якій ділянці тіла. Чоловічі гормони. Лупа частіше спостерігається у чоловіків, ніж у жінок. Лупа не представляє серйозної загрози для організму. Цей стан не можна отримати від когось або передати комусь, хоча воно, звичайно, може завдавати великого дискомфорту та незручностей.
Що таке «псоріаз шкіри голови»?
Псоріаз може виникати і на голові, при цьому з його червоних бляшок, що лущаться, обсипаються лусочки, дуже нагадують звичайну лупу. Але існують і відмінності. тобто бути постійно, тоді як лупа то з'являється, то зникає за кілька днів. У легких випадках псоріазу шкіри голови його ділянки виглядають як лущиться, покриті крихітними відмерлими шматочками шкіри, немов припудрені, рожево-червоні бляшки, які злущуються сріблястими лусочками. У серйозніших випадках ці бляшки можуть запалюватися і ставати болючими. Псоріаз може поширюватися. Бляшки можуть поступово «виповзати» за лінію росту волосся на лоб, шию та на шкіру навколо вух. Ділянки, уражені псоріазом, можуть виникати і на інших ділянках тіла, особливо часто – на ліктях, колінах, стопах, тильній стороні кистей та на спині. Псоріаз – аутоімунне захворювання. Причина псоріазу полягає у порушенні роботи імунної системи організму. Білі клітини крові (лейкоцити) які мають боротися із захворюваннями, атакують клітини шкіри, що належать їхньому власному організму.
Лікування псоріазу голови
У разі легкої лупи, яка виникає через те, що шкіра голови жирна, буває досить простого регулярного миття голови шампунем. Якщо це не допомагає, можна використовувати шампуні, призначені для боротьби з лупою. Такі шампуні можуть містити пірітіонат цинку, дьоготь, саліцилову кислоту, сульфід селену або кетоконазол. Дотримуйтесь вказівок, надрукованих на ярлику пляшки. Шампуні, що містять дьоготь і саліцилову кислоту, досить ефективні при усуненні легких випадків псоріазу шкіри голови. . Такі препарати можуть містити також вітаміни або гормони, що зменшують запалення. У більш важких випадках можуть знадобитися ще сильніші ліки. окремі ланки імунітету), або ретиноїди для прийому всередину (що являють собою великі дози вітаміну А). Для усунення бляшок псоріазу на шкірі голови також застосовується ультрафіолетова світлотерапія. При цьому волосся розчісується, розділяючись на пасма таким чином, щоб ультрафіолетове випромінювання від спеціальної лампи могло досягти шкіри, або ж використовується спеціальний ультрафіолетовий гребінь, при розчісуванні волосся яким ультрафіолет опромінює безпосередньо на шкіру голови.